Podsumowanie sezonu 2014/2015

Sezon 2013/2014 za nami, a więc czas na krótkie podsumowanie!
W minionych rozgrywkach, zespół juniorów młodszych reprezentowało 21 zawodników. Niektórzy zakończyli przygodę już po jesieni, a jeszcze inni zaczęli ją dopiero w drugiej rundzie. Początek rozgrywek dawał nadzieję na podium, kiedy to nasz zespół w 5 meczach, wygrał aż 4. Kryzys przyszedł po spotkaniu derbowym, przegrany 1:3 na własnym obiekcie z Dalinem. Później na końcowe 6 spotkań, odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo. Na jesień wiodło nam się trochę lepiej, mimo kilku niepotrzebnych wpadek (porażki 2:0 z Iskrą Krzęcin oraz 6:4 z Wawelem). Sezon kończymy na 7 miejscu, przez gorszy bilans spotkań bezpośrednich z AP Kmitą Zabierzów. Można żałować głupio straconych punktów, dzięki którym, moglibyśmy być nawet na podium.

Statystyki graczy:

Najwięcej spotkań rozegrali Konrad Najder, Karol Kiebuła oraz Maciej Grzesik. Obaj w sezonie wybiegali na boisko, aż 22 razy. Największą liczbę minut, ma z nich Konrad, ale to nie powinno być zaskoczenie. W końcu jest bramkarzem.
Najskuteczniejszym zawodnikiem juniorów młodszych, po raz drugi z rzędu został Marcin Prusak, który ustrzelił 26 goli. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Łysek z 8 trafieniami, a tuż za nim z 6 Grzegorz Strzeboński.
W kategorii najlepszych asystentów, ponownie wygrał Marcin, a nazbierał ich aż 18. Zanim ponownie Kamil z 8 i Grzesiek z 7.
Warto podkreślić, że w minionym sezonie, żaden z naszych zawodników nie ujrzał czerwonej kartki! Prócz tego, najbrutalniejszym graczem z 5 żółtymi kartkami został Maciej Grzesik. Za nim z 3 kartonikami uplasowali się Karol Kiebuła i Jakub Kurek.
Po rundzie jesiennej nasz klub stracił Patryka Grabowskiego, a zyskał Bartłomieja Krzyżanowskiego.

Ogólnie podsumowując, zespół stał się jedną, wielką rodziną. Atmosfera w samej końcówce sezonu była wręcz nie do opisania. Niestety 3/4 zespołu, które stanowili zawodnicy z rocznika 97 odchodzi do juniorów starszych i od nowa trzeba kompletować kadrę.